Команда-герой

Команда-герой

Команда-герой

1941-1945

Під час Другої світової війни багато гравців «Динамо» Київ не змогли уникнути німецької окупації. Під час окупації, всі вони працювали на київському хлібному заводі. 
Існує легенда про «матч смерті», який був зіграний в цей період. У серпні 1942 року, німці дізналися про гравців «Динамо» Київ і вирішили довести свою перевагу над цією командою.

Під час німецької окупації в Києві була утворена команда «Старт». В її склад були включені 8 гравців «Динамо» Київ та кілька гравців «Локомотив» Київ. До цієї групи увійшли наступні гравці: Микола Трусевич, Михайло Свиридовський, Микола Коротких, Олексій Клименко, Федір Тютчев, Михайло Путістін, Іван Кузьменко, Макар Гончаренко (Динамо Київ), Володимир Балакін, Василь Сухарєв, Михайло Мельник («Локомотив» Київ). Німці привезли декілька провідних професійних військових команд з Німеччини і Угорщини, і гравці «Старт», голодні й виснажені, перемогли їх всіх. Незабаром гравці виграли свій останній матч, деякі з них підозрювалися в саботажі та наданні підтримки місцевим групам опору, так що німецька влада заарештувала багатьох футболістів, й відправила їх до концентраційних таборів, а після повстання в таборі, деякі з них були страчені. Серед страчених Микола Трусевич, Іван Кузьменко, Олексій Клименко та Микола Коротких. Існують дані, які говорять про те, що безпосередньо перед виконанням вироку Микола Трусевич закричав, «Червоний Спорт переможе!» В результаті війни й окупації, Динамо Київ, як і весь Радянський Союз було серйозно зруйновано, і було потрібно багато часу для відновлення їхнього довоєнного значення в радянському футболі.