Артем Мілевський

Артем Милевский фото

Артем Володимирович Мілевський
12 січня 1985 в Мінську 
У «Динамо» Київ з 15 років. 
Вихованець академічної групи Павла Яковенко.

Біографія

У вищій лізі в складі «Динамо» дебютував 17.05.2003 року в матчі з командою «Карпати» (Львів).
У «Динамо» Артем Мілевський ближче за всіх зійшовся з не менш талановитим Олександром Алієвим. А здружило їх, швидше за все, те, що вони досить в ранньому віці — в 15 років — виявилися відірваними від сімей. Тоді в «Динамо» зважилися на безпрецедентний (принаймні для України) експеримент. Відомому в минулому гравцеві і талановитому тренерові Павлу Яковенко доручили об’їздити весь СНД у пошуках обдарованих хлопців, кількох з яких потім запросили до Києва. Хлопчаків збирали по всіх просторах «однієї шостої частини суші»: Алієва знайшли в Хабаровську, Мілевського — у Мінську.

Через місце народження Артема свого часу розгорівся гучний скандал, який довелося «розрулювати» ФІФА. Справа в тому, що Мілевський ще до переїзду в «Динамо» встиг зіграти кылька разів за одну з юнацьких збірних Білорусії. І коли висловив бажання виступати за Україну, з’ясувалося, що з цим є певны проблеми. Білорусія віддавати перспективного хлопця ніяк не хотіла. Україна наполягала на своєму: в той момент Мілевського не було і 15-ти. Та й взагалі, народився він не в Білорусі, а ще в СРСР.

У підсумку все завершилося тим, що президент ФІФА Йозеф Блаттер за посередництва свого представника на пострадянському просторі — на той момент голови Російського футбольного союзу В’ячеслава Колоскова — попросив білорусів і українців розібратися самих без зайвих скандалів і знайти-таки компроміс. Виник «Меморандум про взаєморозуміння», підписаний представниками ФФУ і БФФ, за яким Білорусія добровільно відмовилася від прав на гравця. Адже до того моменту сам Артем вже прийняв українське громадянство, і шлях до збірної Білорусії новоявленому іноземцю вже був закритий.

Як показав час, боротися за Мілевського (а тяганина тривала кілька років) Україні варто було. Міля, як кличуть Артема вболівальники, перетворився з гравця дубля «Динамо» у футболіста національної збірної.
І блиснув на дорослому чемпіонаті світу, де особливо ефектним був його удар в післяматчевій серії пенальті з швейцарцями.

До Києва Мілевський повернувся вже зіркою. Від прихильниць, що бажають познайомитися, відбою немає до цих пір. Після кожного матчу «Динамо» футболіста чекають дівчатка з квітами, а будь-яка поява на людях викликає шквал емоцій. Але одружуватися Мілевський поки не збирається, хоча його не раз бачили в компанії симпатичних дівчат.